Tüm Ürünlerimiz


Markalarımız


En Çok Satanlar


Sıkça Sorulan Sorular

Siparişimi nasıl takip edebilirim?
Siparişinizi takip edebilmeniz için öncelikle sisteme üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi yapıldıktan sonra "Kullanıcı Menüsü" altında yer alan "Siparişlerim" veya sitemizin alt bölümünde yer alan "Sipariş İşlemleri" başlığı altındaki "Sipariş Takibi" linkine tıklayıp, açılan Siparişler sayfasından siparişlerinizin takibini yapabilirsiniz.

Parfüm notaları nedir?
Parfümlerde, temel çözücü olarak alkol ve su kullanılır. Sürüldüğü zaman parfümlerde bulunan çözücüler vücut ısısı tarafından hızla dağılır ve uçar. Geriye kalan parfüm ise uzun saatler boyunca vücuttan buharlaşarak etrafa yayılır. Buharlaşma hızı ve kokunun gücü parfümün nota sınıflandırılmasını kısmen belirler. Her parfüm üst nota, orta nota, alt nota olarak adlandırılır.

  • Üst nota
    Tepe veya baş notası da denir. Parfümü sıktığınızda aldığınız ilk kokudur. En uçucu esanslardan oluşur. Baş notanın kokusu 2 ila 5 dakika içinde kaybolur.
  • Orta nota
    Kalp notası da denir. Parfümün "tema"sını belirleyen kısmıdır. Kokunun cilde yerleşmesiyle belirginleşir. Orta notanın kalıcılığı genellikle 20 dakika kadardır.
  • Alt nota
    Dip nota da denir. Parfümün gerçek kişiliğini, kalıcılığını ve başarısını belirleyen kısımdır. Kalıcılığı kullandığınız parfümün konsantrasyonuna göre değişir (yaklaşık 6-8 saat).

Son aldığım parfüm ile bir öncekinin rengi aynı değil. Bunun sebebi nedir ?
Parfümlerin renk farklılığı tamamen doğal esansların kendi karakteristiği ile alakalı bir durumdur. Yani bir sezon ( örneğin kış mevsimi ) oluşan norlimbanol şeffaf ise bir sonraki sezonda daha sarı olabilmektedir. Dolayısıyla renkte olan faklılık eser miktarda kokuya da özellikle ilk notalarına sirayet edebilir fakat kesinlikle ana koku da herhangi birdeğişiklik olmaz. Bu durum tüm doğal esanslar için geçerlidir.

Bu sebeple aynı kokuya sahip parfümler farklı renklere sahip olabilirler ve aynı sebeple orjinal parfüm üreticileri bu durumdaki ürünleri için parfüm renginin anlaşılamayacağı yada görünemeyeceği şekilde şişeleme yollarına giderler.

Editörün Seçimi

Bizden Haberdar Olun!

Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz

Sıkça Sorulan Sorular | Qlife Kozmetik