Tüm Ürünlerimiz


Markalarımız


En Çok Satanlar


Sipariş Teslimat ve İade Şartları

Teslimat Şartları

Tüm kullanıcılar üyelik işlemlerini gerçekleştirdikleri anda şatış sözleşmesini okuduklarını ve onayladıklarını kabul etmiş sayılırlar.

İade Şartları

e-qlife.com'da satılan tüm ürünler üretici ve ithalatçı firmaların garantisi altındadır. Sipariş İptal & İade süresi kaç gün? Genel olarak satın aldığınız ürünlere ait siparişinizi aynı gün içinde iletisim kisminda bulunana telefonu arayarak iptal ettirebilirsiniz. Siparişinizin kargoya verilmiş olması durumunda ise ürün size ulaştığında tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi ( 7 ) iş günü içinde neden belirterek iade edebilirsiniz.

İade şartları nelerdir? İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerde tam olması gereken öğeleri asağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir. *Ürünün faturası, * 7 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, baska bir müsteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Bu nedenle iadelerinizde lütfen ürünlerinizi kargoya ambalajı bozulmayacak şekilde teslim ediniz. Bazı kategorilerimizdeki ürün ve hizmetlerin doğası gereği farklı iade koşulları uygulanabilmektedir. Ürün satın almadan önce gene iade prosedürlerine göre farklılık gösteren ürünlerin aşağıda yer alan iade şartları öncelikli olarak geçerlidir. Ödemenin iadesi ürün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler en geç 1 - 3 hafta içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise en geç 1 hafta içerisinde hesaba yansıtılacaktır. Bazı doğal sağlık ürünlerinin hiçbir şekilde iadesi kabul edilmemektedir. Hijyenik ve tek kullanımlık ürünlerde de iade sözkonusu değildir. Nasıl iade edeceğim? Ürünü tarafımıza göndermeden önce iade talebinizi tarafımıza bildirmeniz gerekmektedir. Teknik departmanımız tarafından iade ile ilgili gönderim onayının size iletilmesinden sonra lütfen ürünü size gelen Kargo ile tarafımıza gönderiniz. Onay bilgisi size telefon veya mail yoluyla bildirilecektir. İade işlemlerinde gönderim ücreti gönderen kişiye aittir. Karşı ödemeli gönderimler kabul edilmeyecektir. Teknik servisimize gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulastığı gün işleme alınacaktır. Asağıda, genel iade şartlarına göre farklı özellikler içeren ürün tiplerinin iade koşullarını görebilirsiniz. Teslimat ve Fatura Adresleri Siparişiniz sizin girmiş olduğunuz teslimat adresine gönderilecektir. Teslimatların gecikmesindeki en sık karşılaşılan sebeplerinden biri adres bilgilerinin yetersiz olmasıdır. Lütfen teslimat adresinizi tam ve eksiksiz olarak giriniz.
Her türlü soru ve görüşünüz için İletişim bölümünü kullanabilir.


İptal Koşulları

Siparişinizi iptal etmek için, siparişiniz kargoya verilinceye kadar iletişim kısmında ki telefon numaralarıyla irtibata geçerek siparişiniz iptal edebilirsiniz. Ancak dağıtıma çıkmış siparişlerde, alışverişten vazgeçmeniz durumunda siparişinizin kargo ücreti tarafımızdan ödenmiş olsa dahi, söz konusu tutar iki yönlü kargo masrafı düşülerek iade edilir.
Garanti Koşulları ile İlgili Genel Bilgiler

ALICI, söz konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme sekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi asmamak koşulu ile her bir ürün için alicinin yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde alıcı veya gösterdiği adresteki kişi veya kuruluşa teslim edilir. Sözleşme konusu ürün, alıcıdan başka bir kişi veya kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi veya kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz. SATICI , sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile birlikte teslim edilmesinden sorumludur. Sözleşme konusu ürünün teslimatı için iş bu sözleşmenin elektronik ortamda onaylanmış olması ve satış bedelinin alıcının tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır.

Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir. Ürünün tesliminden sonra alıcıya ait kredi kartının alıcının kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kurulusun ürün bedelini SATICI ya ödememesi halinde, ALICI kendisi veya satış sözleşmesinde belirttiği kişi veya kuruma teslim edilmiş olan ürünü 3 işgünü içinde SATICI ya göndermek zorundadır. Böyle bir durumda nakliye giderleri alıcıya aittir. SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu alıcıya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde alici siparişinin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. Alicinin siparişi iptal etmesi halinde, SATICI 7 (yedi) gün içinde alıcıya ait kredi kartı fişinin iptali ve ilgili tutarın alicinin hesabına iade edilmesi konusunda ilgili banka nezdinde girişimde bulunur ve yapılan işlem elektronik posta aracılığı ile ALICIYA bildirilir. Böyle bir durumda ilgili bankadan kaynaklanan gecikmelerden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz. ALICI ve/veya ALICI nın teslimat yapılması istediği kişi ve/veya kurumlara teslim edilmiş olan ürünlerin arizalı veya bozuk olması durumunda, garanti şartları içinde gerekli onarım veya değiştirme işleminin yapılması için ilgili ürün veya ürünler SATICIYA, ALICI tarafının teslim aldığı tarihten başlayarak 7 gün içinde gönderilir ve nakliye giderleri SATICI tarafından karşılanır. Böyle bir durumda 7 günlük sürenin dolması halinde, ALICI teslim almış olduğu ürünü ilgili servisine götürmek zorundadır.
 

Editörün Seçimi

Bizden Haberdar Olun!

Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz

Sipariş Teslimat ve İade Şartları | Qlife Kozmetik